BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Ihlamur

Tarihî yarımada Ihlamur

Tarihî yarımada Ihlamur

Tarihî yarımada Ihlamur, binlerce yıldır insanlığa eşlik etmektedir. Yunan mitolojisinde dahi ıhlamura rastlanmak mümkündür. Dünyanın pek çok yerinde masallarda, destanlarda, şarkılarda yer alır. İlk başta güzel kokulu, altın renkli çiçekleri dikkat çektiği düşünülmektedir.

Ihlamurun hoş kokulu çiçekleri ve yapraklarının kurutulur. Taze suyla demlenerek çayı hazırlanır. Hazırlanan bu çayın pek çok faydası vardır. Özellikle kış aylarında soğuk algınlığı ve grip için sıkça tüketilir. Tarihî yarımada Ihlamur,  öksürüğe de iyi gelir ve balgam söktürücü etkisi olduğu da bilinmektedir. Çok bilinen bu etkilerinin yanı sıra çok güçlü bir antioksidandır ıhlamur. Saç ve cilt bakımı için kullanılabilir. Ayrıca iyi bir ödem atıcıdır. Bağışıklığı güçlendirir ve sindirimi düzenler.

Tarihî yarımada Ihlamur, sağlık için çok faydalı bir içecek olmasının yanı sıra çok lezzetlidir. Hem de çok pratik bir şekilde hazırlanır. Taze kaynatılmış sıcak suyla demlenir. İçine bal ve/veya limon eklenerek hem lezzeti hem de faydaları arttırılabilir. Ihlamur ayrıca her mevsimde tüketilebilir. Taze demlenmiş mis kokulu bir fincan ıhlamur, sağlık, lezzet ve mutluluk içerir.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All