BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Sıcak Çikolata

Tarihî yarımada Sıcak Çikolata

Tarihî yarımada Sıcak Çikolata

Tarihî yarımada Sıcak çikolata, bugünkü haline benzemese de M.Ö. 500 yıllarında bile tüketilmekteydi. Meksika’da yaşayan Maya’ların da en sevilen içeceklerinden biriydi. Zamanla İspanyol denizciler sayesinde Avrupa’ya yayıldı. Şekerle buluştu ve yavaş yavaş güncel formuna kavuştu.

Tarihî yarımada Sıcak çikolata, genel olarak çikolatanın sütün içinde ısıtılıp eritilmesiyle elde edilir. İçine kakao, şeker gibi temel malzemelerin yanı sıra, krema ve farklı aroma vericiler eklenebilir. Yetişkinler kadar çocukların da en sevdiği içeceklerden biridir. Büyükler sohbetin tadını çıkarken çocuklar keyifle sıcak çikolatalarını yudumlar. Her yudum, lezzetin yanında huzur, mutluluk ve neşe içerir. Çikolata sayesinde salgılanan seratonin mutluluğun kaynağı, lezzeti ise mutluluğun sürekli olmasının nedenidir. Tarihî yarımada Sıcak çikolata; her yaşta, her ülkede, herkes tarafından sevilerek tüketilir. Enerji ve güç verir.

Tarihî yarımada Sıcak çikolata denilince aklımıza ilk olarak,  soğuk ve hatta yağışlı bir günde, şömine karşısında ya da battaniyenin altında film izlemek, sevdiklerimizle sohbet etmek gelir. Sıcak çikolata, sevginin tadıdır. Şerbethane’de evinizin konforunda, kendi mutfağınızda yapılmış gibi lezzetli, sıcacık, sevimli çikolatalar içebilirsiniz.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All