BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Omlet

Tarihî yarımada Omlet

Tarihî yarımada Omlet

Tarihî yarımada Omlet hem pratik, hem lezzetli, hem doyurucu ve besleyici bir yemektir. Bu çok yönlü faydalarından ötürü sıklıkla tercih edilir. Tarihî yarımada Omlet kısa sürede pişer. Bu nedenle, hızla hazırlanması gereken sabah kahvaltılarında ve akşam eve geç gelince yemek derdinden kurtulmak için adeta can simdi görevi görür.

Tarihî yarımada Omlet yapmak için yemek ustası olmaya gerek yoktur. Hiç yemek yapmamış bir genç bile hemen omlet yapabilir. Tek ihtiyacı olan yumurta ve isteğe göre eklenecek diğer malzemeleri yağlı tavaya atıp pişirmektir. Bu diğer malzemeler ülkelere ve tercihlere göre değişmekle birlikte; genellikle un, peynir, ince kıyılmış biber, maydanoz, dereotu gibi tercihler olur. Omlete tuz, karabiber yanında yakışacak başka baharatlı eklemekle fark yaratabilirsiniz. Tereyağı veya bol yağ, bol kaşar peyniri ekleyerek çok lezzetli bir omlet yapabilirsiniz. Ancak bu şekilde çok kalorili ve sağlıklı olmayan bir omlet yapmış olacağınızı akıldan çıkarmamalısınız.

Tarihî yarımada Omlet özellikle öğrenci ve bekar evlerinin gözdesidir. Ancak; özel bir tereyağı veya zeytinyağıyla yapılmış, malzemeleri ve pişirme süresi hassasiyetle uygulanmış, yakışan bir peynirle çeşnilendirilmiş bir omlet kahvaltıların gözdesidir.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All