BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Sahanda Yumurta

Tarihî yarımada Sahanda Yumurta

Tarihî yarımada Sahanda Yumurta

Tarihî yarımada Sahanda yumurta herkesin yediden yetmiş kolayca pişirebileceği bir yemektir. Bu nedenle bekarlar tarafından sık tercih edilir. Aynı zamanda öğrenci evlerinin de gözdesidir Tarihî yarımada sahanda yumurta. Tek yapmanız gereken yağa yumurtayı kırmak olacaktır. İsteğe göre baharatları ve tuzu da eklersiniz. Ancak buna rağmen bu pratik ve maksimum 3 dakikada yemeğe hazır hale gelen tarifte bile bazen aile içi tartışmalar yaşanabilmektedir. Bunun sebebi bazılarının az pişmiş, ekmeği değdirince eriyen, dağılan sahanda yumurta sevmeleridir. Oysa biraz fazla pişince hemen katılaşır yumurta. Az pişince de “bu pişmemiş” homurtuları yükselebilir evden.

O nedenle Tarihî yarımada sahanda yumurta yaparken ocağın altı kısılmalı, homojen bir pişim elde etmek için tavanın üstü kapatılmalı ve sık sık kontrol edilmelidir. Tavaya ve ocağın derecesine göre değişmekle birlikte 1-2 dakikalık bir pişirme süreci bile yeteli olur yi bir sahnda yumurta elde etmek için. Eğer yumurtaları lop değil de karıştırılmış tercih edecekseniz o zaman haliyle pişirme süresi biraz daha uzayacaktır. Tarihî yarımada Sahanda yumurta tok tutan yapısıyla sabah kahvaltılarının ve sahur sofralarının gözdesidir.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All