BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Penne Makarna

Tarihî yarımada Penne Makarna

Tarihî yarımada Penne Makarna

Makarna zengin bir kültür barındır arkasında. Hamurun ve ona eklenen karışımların fırınlanması temelinden yola çıkan makarnayı yaparken, doğal olarak farklı makarna şekilleri de denemiştir. Hangi şeklin daha lezzetli olduğu test edilmiştir. Bu durum, tıpkı üretim aşamasında makarnaya çeşitli baharatlar ve sebze pürelerinin katılması benzeri bir lezzet arayışıdır aslında. İşte bu arayıştan doğan çeşitlerden biri de Tarihî yarımada penne makarna. En çok tercih edilen endüstriyel makarna çeşitlerinde olan Penne makarna, uçları açılı kalacak şekilde kesilmiş, silindir şeklinde ve birkaç santim uzunluğunda parçalardan oluşur.

Penne, Latince penna kelimesinin İtalyanca çoğul halidir. Kuş tüyü anlamına gelir. Ama şekil olarak baktığımızda günümüzde penne makarnanın daha çok içi boş bir küçük boru parçasına benzediği görülür. Tüy tabiri Tarihî yarımada penne makarna ilk zamanlarda yapılırken, yani otantik tarifinde küçük ve kısa olarak kesilmesinden kaynaklanabilir.

Tarihî yarımada Penne makarna içindeki boşluğa makarnaya eklenen malzemeler ve soslar girebildiği için, yoğurtlu ve salçalı makarna için ideal bir seçimindir. Sos ve yağurt, makarnanın iç yüzeylerinde de girerek lezzetli bir tadım deneyimi sağlar.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All