BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Lahmacunun

Tarihî yarımada Lahmacunun

Milyonların en sevdiği yemeklerden olan Tarihî yarımada lahmacunun sağlıklı olası nedeniyle de özel bir yeri vardır. Zira günümüzün leziz hızlı yemek kültürü gıdaları kadar hatta belki de onlardan daha lezzetli olan Tarihî yarımada lahmacunun az kalori içermesi gibi mükemmel bir özelliği daha vardır. Çünkü lahmacunda az hamur kullanılır. Bunla birlikte ince hamur iyice pişer ve tam sindirilir. Yağı, aşırı olamayan kıyması ve bol sebze malzemesiyle lahmacun doyurucudur. Aynı zamanda, size bir lezzet festivali sunarken kalori konusunda cimri davranır.

Tarihî yarımada Lahmacunun şöhreti kıtaları aşmıştır. Orta Doğu civarında bilinen ve yapılan bir yiyecek olmasına karşın, dış ülkelerden gelen turistler sayesinde bu eşsiz lezzet dünya tarafından keşfedilmiştir. Lahmacun dünyadaki saygın dergilerin dünyanın en lezzetli yemekler sıralamalarında ilk sırlarda yer almaktadır.

Özel fırın ve ustalık gerektirdiği için dünya genelinde lahmacun yeteri kadar yaygınlaşmamıştır. Bizde bile dikkat edilirse bir dönerci kadar fazla sayıda lahmacuncu olamadığı görülecektir. Bunun sebebi lahmacunun bir taş fırın tertibatı istemesidir. Bu da mekân ve masraf olarak her işletmenin gerçekleştiremediği bir şeydir.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All