BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Yaprak Kanat

Tarihî yarımada Yaprak Kanat

Tarihî yarımada Yaprak Kanat

Tarihî yarımada Yaprak kanat bütün haldeki tavuk kanadının uç ve dip kısımları kesildikten sonra kalan orta bölümüne verilen addır. Hem taze hem dondurulmuş olarak satışa sunulmaktadır yapak kanat. Tarihî yarımada Yaprak kanat, kanadın uç kısmı alınarak kullanıma sunulduğundan daha az kemikli ve çeşitli pişirme şekillerine daha uygun bir tavuk eti formu özelliğini taşır.

Tavuk kanadı lezzetli ve oldukça az miktarda kolesterol ve yine oldukça az miktarda gizli yağ içerdiği için sağlıklı olduğu da kabul edilen bir et sunumudur. Yine tavuk etinin düşük kalorili olma özelliği de onu sağlıklı beslenme adına tercih edilir kılan diğer bir özelliğidir. Ne var ki tavuk kanadı içindeki et oranı düşüktür. Ciddi oranda kemik içeren tavuk kanadının tadını almak ve doymak için çok sayıda tavuk kanadını pişirmek ve yemek gerekmektedir. Tarihî yarımada Yaprak kanat denen bu tavuk eti çeşitlerinde daha çok et daha az kemik bulunur. Dolayısıyla sadece mangal ve ızgara için değil sulu ve soslu tavuk yemekleri için de ideal bir tavuk eti formu niteliği taşır yaprak kanat.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All