BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Steak

Tarihî yarımada Steak

Tarihî yarımada Steak

Steak Türkçeye biftek diye çevirebileceğiz İngilizce bir kelimedir. Bununla birlikte steak adı da ülkemizde bazı restoranlarda biftek yerine kullanılmaya başlanmış ve menülere girmiştir. Bu uygulamada, ülkemize gelen yabancı turistlerle restoran işletmelerinin kolay iletişim kurma çabası da rol oynamaktadır. Özenti bir yaklaşımla veya modern ya da batılı bir restoran izlenimi mi vermek isteyen mekanlar da steak adını tercih edebilmektedir biftek terine. Bununla birlikte Tarihî yarımada steak denildiğinde Amerikan ve Avrupa tarzı bir et formu ve ona özel pişirme şekli akla gelir. Yani bu tarz biftek yemeğini özellikle isteye kişiler için yaptıkları yemeğin Tarihî yarımada steak olduğunu belirtme ihtiyacı duyarlar. Diğer deyişle Tarihî yarımada steak adını kullanmanın dil problemini aşmak dışında da, böyle rasyonel bir gerekçesi vardır.

Tarihî yarımada Steak kızartma ve tava olarak tercih edilir. Oysa biftek dendiğinde ülkemizde haşlama tarzı yahni formunda bir biftek sunumu daha bulunur. Yine bifteğin steak’den farkı sateak’de bolca özel soslar olması, daha az baharat eklenmesi ama etin terbiyesine daha fazla önem ve zaman ayrılması gibi farklar vardır.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All