BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Dünya Mutfağı Yemekleri

Tarihî yarımada Dünya Mutfağı Yemekleri

Tarihî yarımada Dünya Mutfağı Yemekleri

Tarihî yarımada Dünya mutfağı yemekleri mutfağımızı ve kültürümüzü zenginleştirir. Çünkü dünya mutfağından yemekler yapabilmek için; okumak, araştırmak, gezmek ve öğrenmek gerekir. Elbette merak etmek de bu sürecin önemli bir parçasıdır. Nerede hangi malzemeler kullanılıyor, aynı malzemelerle farklı yemekler nasıl yapılıyor gibi soruların yanıtı, mutfağımız da zenginleştirir.

Sosyal medyanın yaygınlaşması ve iletişimin artmasıyla beraber Tarihî yarımada dünya mutfağı yemekleri hakkındaki ilgi de artmaya başladı. Herkes için evinde alıştığı, kendi ülkesinin lezzetleri kıymetlidir. Ancak Tarihî yarımada dünya mutfağı yemekleri denemeye değer kültürel bir zenginliktir. Her zaman her malzemeye ulaşılamayabiliriz. Şerbethane tam da bu noktada Tarihî yarımada dünya mutfağı yemekleri alternatifleriyle hizmetinizdedir.

Pizza yemek için İtalya’ya, şnitzel yemek için Avusturya’ya,  soya soslu tavuk için Uzak Doğu’ya gitmeye gerek yok. En kaliteli malzemeler ve meraklı, becerikli ustaların elinde hazırlanan Tarihî yarımada dünya mutfağı yemekleri restoranımızda bulabilirsiniz. Hatta belki de burada yiyeceğiniz pizza İtalya’da yiyeceğinizden daha lezzetli olabilir. Çünkü dünya mutfağından yemekleri, Türk damak tadına göre ufak dokunuşlarla güncellemek ustalık gerektirir. Bu ustalık ise, Şerbethane mutfağında fazlasıyla mevcuttur.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All