BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Pratik Akşam Yemeği

Tarihî yarımada Pratik Akşam Yemeği

Tarihî yarımada Pratik Akşam Yemeği

Hızlıca hazırlanmış veya ısmarlanmış bir Tarihî yarımada pratik akşam yemeği birçok zaman adeta bir can simidi görevi görür. Vakti olmayan hanımlar, bekarlar, gençler sıklıkla Tarihî yarımada pratik akşam yemeği seçeneğini değerlendirirler. Bazen de vakitleri olsa da yemek yapmaktan ya da aynı yemekleri yemekten sıkılan kişiler pratik bir yemeği günlük rutine karşı bir mola gibi değerlendirebilirler.

Adı üstünde, ideal bir Tarihî yarımada pratik akşam yemeği öncelikle hızlıca ve kolayca hazırlanmalıdır. Malzemeyi aramakla zaman kaybetmemelisiniz. Çok fazla malzeme içermemeli, hızla pişmelidir. Bu anlamda marketten alınan atıştırmalıklarla veya kahvaltılıklarla çabucak bir Tarihî yarımada pratik akşam yemeği hazırlamak mümkündür. Aynı zamanda dışarıdan söylenen bir yemek de haliyle pratik bir akşam yemeğidir.

Farklı kültürlerde Tarihî yarımada pratik akşam yemeği anlayışının da farklılaştığı görülür. Örneğin geleneksel doğu toplumlarına doğru gidildikçe pratik bir yemekte bile hanımların sofraya bol çeşit getirmeye gayret ettikleri görülürü. Bu durum hamarat ev hanımı imajına aykırı bir davranış sergilemek istememe motivasyonundan kaynaklanır. Tarihî yarımada Pratik akşam yemeği, yemek yapmayı sevsin veya sevmesin, vakti az olsun olmasın çoğu kişini bazen tercih etmekten keyif aldığı bir öğündür.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All