BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Mantarlı Makarna

Tarihî yarımada Mantarlı Makarna

Tarihî yarımada Mantarlı Makarna

Mantar, en sağlıklı besinlerden biridir. Faydaları ise saymakla bitmez. Yaklaşık 300 yıllık bir geçmişi olduğu ve insanların çok eski çağlardan beri mantar tükettikleri bilinmektedir. Günümüzde mantarlar özel, steril ortamlarda yetiştirilmekte ve güvenle soframıza kadar gelmektedir. Makarnanın ise, 1800 lü yılların sonunda İtalya’dan Osmanlı’ya geldiği söylense de geleneksel mutfağımızda pek çok şekilde tüketilen bir yiyecek olduğunu biliyoruz. Mantar ve makarnanın uyumu işte bu köklü geçmişe dayanır. Tarihî yarımada Mantarlı makarna artık mutfaklarımızın vazgeçilmez ikilisidir. Şerbethane mutfağında, yılların deneyimi ve geleneksel lezzeti harmanlayıp, Tarihî yarımada mantarlı makarna olarak menümüze yer almasını sağladık.

Kıvamında pişmiş enfes mantarlarla birleşen lezzetli bir makarnaya kim karşı koyabilir? Tarihî yarımada Mantarlı makarna, yediden yetmişe herkesin severek tüketeceği doyurucu bir alternatif olarak menümüzde yer almaktadır.

Siz değerli misafirlerimiz için mutfağımızdaki tüm malzemeleri titizlikle seçiyoruz. Özenle hazırlanan leziz makarnayı yine özenle hazırlanan taze mantarlarla buluşturup dillere destan Tarihî yarımada mantarlı makarnayı oluşturuyoruz. Geçmişten geleceğe izler taşıyan bu ziyafete hepinizi ortak etmek istiyoruz. Şerbethane’nin sultanlara layık menüsünde yerini alan Tarihî yarımada mantarlı makarnayı denemenizi heyecanla bekliyoruz.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All