BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Vali Kebabı

Tarihî yarımada Vali Kebabı

Tarihî yarımada Vali Kebabı

Tarihî yarımada Vali kebabı Bursa kökenli bir kebap çeşididir. Bununla birlikte Van bölgesinde sık rastlayabilirsiniz vali kebabına. Aslında bir çeşit karışık ızgara çeşididir. Bol etli zengin bir kebap sunumu olduğu için Tarihî yarımada vali kebabı adı bu kebap türüne uygun görülmüştür. Bunun yanında tek tip etten yapılan bir kebap türüne de vali kebabı nitelemesi kullanılmaktadır. Bu kebap kuşbaşı dana eti yarım kilo kuşbaşı dana eti, kırmızıbiber, yeşilbiber, patlıcan, kuş üzümü ve fıstık, pirinç ve kuru fasulye malzemeleri kullanılarak yapılmaktadır. Zamanla bu iki tür Tarihî yarımada vali kebabı da tutulmuş ve de kendine özgü müşterileri, restoranları ile ustaları oluşmuştur.

Vali kebabı gibi zengin malzemeli kebap çeşitleri aynı zamanda doyurucudur ve servis edildiğinde masa üstüne gösterişli bir boyut kazandırır. Bu nedenle davetlerde, ziyafetlerde özel günlerde verilen yemelerde sık olarak tercih edilen kebap çeşitlerinden biridir Tarihî yarımada vali kebabı. Bilen kişiler Tarihî yarımada vali kebabı sipariş ederken, diğer kebaplarda yaptıkları gibi 1.5 porsiyon sipariş yapmazlar. Bunun çok fazla geleceğini ve kolay bitiremeyeceklerini bilirler.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All