BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Fırın Sütlaç

Tarihî yarımada Fırın Sütlaç

Tarihî yarımada Fırın Sütlaç

Tarihî yarımada Fırın sütlaç çok beğenilen ve özellikle yaz aylarında hafif olması sebebiyle sık tercih edilen bir tatlı türüdür. Fırında pişen sütün ve şekerin pirinçle birlikte oluşturdu aromayı sevmeyenimiz yok gibidir. Güveç kaplarda servis edilen Tarihî yarımada fırın sütlaç hafif bir tatlı isteyenlerin vazgeçilmez restoran siparişleri arasında yer alır. Tarihî yarımada Fırın sütlaç hazırlık aşaması zahmetli olmayan bir tatlıdır bu nedenle evlerde de sıklıkla pişirilir. Çocuklar tarafından çok sevilir, fırın sütlaç sayesinde birçok çocuğun sütle arası barışmıştır.

Günümüzde sağlık sebepleri nedeniyle sütlü tatlılara bir yönelim var. Ülkemizde yemek kültürünün bir parçası olan yemek öğünleriyle birlikte, özellikle de sonda tatlı yeme alışkanlığı olmasına karşın klasik şerbetli ve hamurlu tatlılar artık pek çok kişi tarafından ağır ve bol kalorili olarak değerlendirilmeye başlandı. Bu durum da Tarihî yarımada fırın sütlaç tatlısının sön dönemde öne çıkmasına ve gözde bir tatlı haline gelmesine neden oldu.

Şerbethane cafe & restoran müşterileri dilerse yemeklerle, dilerlerse çay ve kahvenin yanında tek başına kaliteli bir sütten ve iyi pirinçten yapılmış Tarihî yarımada fırın sütlaç yemeni keyfini ve farkını yaşarlar.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All