BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Fırında Sütlaç

Tarihî yarımada Fırında Sütlaç

Tarihî yarımada Fırında Sütlaç

Tarihî yarımada Fırından sütlaç, sütlaç çeşitleri arasında en bilineni ve sevilenidir. Aynı zamanda sütlaç kavramı zamanla sadece Tarihî yarımada fırında sütlaç ile özdeşleşmiştir desek yeridir.

Evlerde de kolayca yapılabilen Tarihî yarımada fırında sütlaç, aynı zamanda restoranların favori tatlıları arasında yer alır. Sağlık yaşam trend’ine özellikle riayet edilen günümüz dünyasında tulumba tatlısı gibi bol şekerli, şerbetli ve bir tatlı yemek yerine Tarihî yarımada fırında sütlaç gibi hafif tatlılar tercih edilmektedir sıklıkla. Özellikle yakarı yaşlardaki kililer, diyet yapanlar ve şeker hassasiyeti bulunanlar sütlü tatlıları tercih etmeleri uygun olacaktır tatlı tüketecekleri zaman. Sütlü tatlılar arasında da Tarihî yarımada fırında sütlaç lezzeti ve pratikliğiyle hemen ön plana çıkmaktadır.

Sütlü tatlılar, özellikle Tarihî yarımada fırında sütlaç, aileleri tarafında çocukların yemesi özendirilen bir tatlıdır. Bunun nedeni çoçuğun şeker ve katkı ağırlıklı abur cuburlar yerine fırında sütlaç yiyerek tatlı isteğini sağlıklı bir şekilde karşılama alışkanlığı edinmesidir. Aynı zamanda çocuk bu yolla çoğu zaman burun kıvırdığı ve bedensel gelişimi için gerekli olan sütle de barışmış olmaktadır. Tarihî yarımada Fırında sütlaç evde de yapılabilen pratik, lezzetli ve doyurucu bir tatlıdır.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All