BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Kiremit Fiyatı

Tarihî yarımada Kiremit Fiyatı

Tarihî yarımada Kiremit Fiyatı

Birçok insan Tarihî yarımada kiremit fiyatı diye bir ifade duyduğunda bunun çatılarda kullanılan kiremitlerin fiyatı üzerine bir konudan bahis olduğunu sanabilir. Oysa kiremit yemeklerinden bahsediyoruz. Köftelerinden kebaplarına, envai çeşit sulu yemeklerine kadar kiremit yemekleri bulunur. Özellikle bazı türlüler ve bazı kebap yemekleri kiremitte hazırlanmaktadır. Tarihî yarımada Kiremit fiyatı da bu yemek çeşitlerinin fiyatını merak eden ve bunu araştıran kişilerin aklındaki bir sordur.

Dünyada pek az ülkede kiremitte yemek yapma kültürü yaygındır. Bu nedenle Tarihî yarımada kiremit fiyatı çok fazla merak edilmez dünyanın pek çok bölgesinde. Oysa geçmiş çağlarda kiremitte pişirme yönteminin dünya genelinde yaygın bir uygulama olduğu düşünülüyor. Türkiye’de bazı bölgelerin kendine özgü kiremit kebap ve köfte çeşitleri bulunur.

Kiremitte pişirmeyi tercih etmenin en önemli sebebi malzemelerin yavaş yavaş pişip özsuyunu yemeğe aktarmasıdır. Bununla birlikte etin yağı ve aroması da yemeğe güzelce sinecektir. Aynı zamanda kullanılan tereyağı da yüzeyde kalmayacak kiremitte pişirilen yemeğe aktarılacaktır. Bu nedenle kiremit yemek türlerinden birbirinden tadan bunu alışkanlık haline getirip Tarihî yarımada kiremit fiyatı noktasında bir araştırmaya da girecektir.

Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All