BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Tarihî yarımada Testi Kebabı

Tarihî yarımada Testi Kebabı

 Tarihî yarımada Testi Kebabı #2

 

Şerbethane’nin en çok tercih edilen yemeklerinden olan Tarihî yarımada Testi kebabı Anadolu’da neredeyse her bölgede kendine has usulle testi içerisinde taş fırınlarda pişirilmektedir. Arpacık soğan, sarımsak, sivri biber, domates, patlıcan testi kebabının lezzetine lezzet katmaktadır.

Testinin içerisi doldurulduktan sonra ağzı alüminyum folyo veya hamur ile kapatılarak fırına verilir. Yaklaşık 2,5 saat taş fırında test içerisinde pişirilir ve sunum yapılırken tuz dolu tavada ateşiyle masanıza getirilir ve servis personelinin testiyi kırarak kiremite doldurulur ve bu sırada dumanı üstünde yemeğin lezzetini tatmadan önce bu şekilde iştahınız kabartılır ve Tarihî yarımada Testi Kebabı afiyetle yenir.

 Tarihî yarımada Testi Kebabı #2

 

Tarihî yarımada Ziyaretinizde Şerbethane'nin Testi Kebabının tadına mutlaka bakınız. Tarihî yarımada Tarihi mekanın nezih otantik ortamında geçmişe yolculuk yapmış gibi olacaksınız. 

Tarihî yarımada Yerli ve yabancı misafirlerin uğrak mekanlarından Şerbethane Cafe & Restaurant'ta öğle ve akşam yemeklerinde görsel sunumuyla göz kamaştıran testi kebabının tadına bakma şansı bulanlar fazlasıyla memnun kalmaktadırlar. 

 


Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All