BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90(532)636 90 89
  • +90(212)517 00 04

Dünya Mutfağı

Dünya Mutfağı

 Dünya Mutfağı

 

Dünya mutfağı denilince akla genelde İtalyan, Türk, Çin ve Meksika yemekleri gelmektedir. Ama dünya mutfağının yemekleri içerisinde  o kadar bir birinden değişik başlıklar var ki.. Gelin önce Dünya Mutfağı denildiğinde neler anlayacağımıza bir bakalım.

Yörelerin yiyecek hazırlama adet ve gelenekleri ile kullanılan malzemeler genellikle belirli bir coğrafi bölgeye özeldir ve yerel mutfaklar sıklıkla kaynaklandıkları bölgenin coğrafi adı veya geleneğin ona verdiği ad ile adlandırılırlar.

Dünya mutfağı ortak tat ve beğenme duygusunu ifade ettiği gibi, bütün gastronomi gurmelerinin ortak beğendiği yemekler dünya mutfağını oluşturmaktadır.

Dünya mutfağı denilince ilk önce bütün dünyada popülaritesi olan ve tüketilebilen ülkelerin mutfakları ve yemekleri akla gelmektedir.

Dünya Mutfakları içinde Çin en başta olmak üzere sonrasında Tayvan, Singapur, Malezya, Endonezya gibi Çin kültürüne yakın olan Uzak Doğu ülkelerinden kaynaklanan ve Çin lokantaları sayesinde yer kürenin birçok yörelerinde geniş bir biçimde tercih edilen mutfaktır.

Dünyada ün salmış diğer mutfaklar ise; Türk Mutfağı, Azerbaycan mutfağı, Bahreyn mutfağı, Kıbrrıs mutfağı, Gürcü mutfağı, Kürt mutfağı,Kuveyt mutfağı, Levanten mutfağı, Yemen mutfağı, Asur mutfağı, Irak mutfağı, İsrail mutfağı, Lübnan mutfağı, Filistin mutfağı, Suriye mutfağı, İran mutfağı, Suudi Arabistan mutfağı, Ermeni mutfağı  ve en önemlisi İtalyan mutfağıdır.


Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Şerbethane All