BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90 212 517 00 04
  • +90 212 517 00 04

Sultanahmet Cafe

Sultanahmet Cafe

Sultanahmet Cafe

Cafeler; İçecek ve hafif yiyeceklerin servis edildiği, kapı önlerinde oturacak yerlerin bulunduğu ayaküstü yiyecek yerlerinin olduğu yerlerdir. Fransızca orijinal yazımı cafê’dir.

Kahve sözcüğünden türetilen cafe deyimi batılı dillere Türkçeden geçmiştir. Türkçe’ye İngilizceye ise Kafeterya sözcüğü geçmiştir. Sultanahmet Cafeler bazen de kantin anlamında ifade edilmektedir. Ancak bu tür kafeler daha küçük ve daha çok ayaküstü atıştırmalık mekanlarıdırlar.  

Sultanahmet bölgesindeki Cafemizin müdayimlerinin vazgeçilmezi elbetteki nargiledir. Nezih açık alana sahip Şerbethane’de cafe bölümünde fokur fokur nargilenizi keyifle içebilir, misafirlerinizle çay, kahve, meşrubat çeşitlerinin yanında sıcak-soğuk tatlılar ile mevye tabağı servisi isteyebilirsiniz.

Kafeler genelde kısıtlı bir menüye sahip olmalarıyla bilinirler. Ancak Şerbethane Cafe & Restaurant’ın sadece cafeden oluşmadığını ifade etmek isteriz. Sultanahmet Cafe denilince akla ilk gelen nezih ortamıyla bilinen Şerbethane’nin zengin bir atıştırmalık ve yemek menüsünün yanında doğal içecek çeşitlerinde de aradığınızı bulabileceğiniz bir mekandır. Cafeler genel olarak alkolsüz içecek servisi yapmaktadır. Şerbethane Cafe’de de alkol servisi yoktur.


Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Click For English Serbethane Web Pages