BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90 212 517 00 04
  • +90 212 517 00 04

Sultanahmet Testi Kebabı

Sultanahmet Testi Kebabı

 Sultanahmet Testi Kebabı #2

 

Şerbethane’nin en çok tercih edilen yemeklerinden olan Sultanahmet Testi kebabı Anadolu’da neredeyse her bölgede kendine has usulle testi içerisinde taş fırınlarda pişirilmektedir. Arpacık soğan, sarımsak, sivri biber, domates, patlıcan testi kebabının lezzetine lezzet katmaktadır.

Testinin içerisi doldurulduktan sonra ağzı alüminyum folyo veya hamur ile kapatılarak fırına verilir. Yaklaşık 2,5 saat taş fırında test içerisinde pişirilir ve sunum yapılırken tuz dolu tavada ateşiyle masanıza getirilir ve servis personelinin testiyi kırarak kiremite doldurulur ve bu sırada dumanı üstünde yemeğin lezzetini tatmadan önce bu şekilde iştahınız kabartılır ve Sultanahmet Testi Kebabı afiyetle yenir.

 Sultanahmet Testi Kebabı #2

 

Sultanahmet Ziyaretinizde Şerbethane'nin Testi Kebabının tadına mutlaka bakınız. Sultanahmet Tarihi mekanın nezih otantik ortamında geçmişe yolculuk yapmış gibi olacaksınız. 

Sultanahmet Yerli ve yabancı misafirlerin uğrak mekanlarından Şerbethane Cafe & Restaurant'ta öğle ve akşam yemeklerinde görsel sunumuyla göz kamaştıran testi kebabının tadına bakma şansı bulanlar fazlasıyla memnun kalmaktadırlar. 

 


Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Click For English Serbethane Web Pages