BİZE SORUN
  • info@serbethane.com.tr
  • +90 212 517 00 04
  • +90 212 517 00 04

Sultanahmet Tarihi Mekan

Sultanahmet Tarihi Mekan

Roma dönemine dayanan Osmanlı döneminde büyük restorasyonlardan geçen tarihi yapısıyla Şerbethane Cafe & Restaurant Sultanahmet tarihi bölgesini ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin uğradığı Tarihi yarımada da yer almaktadır.

Arasta Çarşısı 98. Sokakta bulunan Şerbethane adından da anlaşılacağı gibi dünya tarihine damgasını vuran Osmanlı Devletinin saray içeceği Osmanlı Şerbetinden adını almaktadır.

Konum olarak Sultanahmet Camii ve Külliyesinin hemen alt tarafında yer alan Şerbethane Arasta Çarşısıyla bitişiktir.

Roma imparatorluğu; İstanbul’un adının Costantinopoli olduğu dönemlerde Sultanahmet Camisinin hemen yan tarafında yer alan dikili taşların bulunduğu alandaki hipodromda atların yarıştırıldığı bir alana yakın olan arasta çarşısı o dönemlerde at nallarının ve malzemelerinin satıldığı bir çarşı idi. İşte Şerbethane o dönemde yapılan tarihi taşlarla günümüze kadar gelmiştir. Atların bekletildiği bir alan olan Şerbethane Cafe & Restaurant Sultanahmet tarihi mekanlarındandır.

Şerbethane’nin yemeği ve şerbeti dışında tarihi mekan olma özelliğini pekiştirdiği nargilesi de dillere destandır. Usta ellerde yapılan suyu fokurdayan bol dumanlı ve meyve aromalı nargileler Şerbethane tarihi mekanında siz müşterilerimizin hizmetindedir.


Şerbethane Cafe & Restaurant; Sultanahmet Camii ve Külliyesinin altında, Arasta Çarşısı Sokakta yer almaktadır. Şerbethane; Sultanahmet'in en nezih Cafe ve Restaurantlarından olup, yerli ve yabancı turistler ile turist kafilelerinden oluşan bir müşteri portföyüne sahiptir. Şerbethane’de; Osmanlı Şerbeti, Kahvaltı, Dünya Mutfağından Seçmeler, Nargile, Çay, Kahve ve Meşrubat Çeşitleri ile hizmet verilmektedir.

> > > >
Bizi Arayın
Click For English Serbethane Web Pages